• یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
  • الاحد ٥ جمادی الاولی ١٤٣٩
  • Sunday, January 21, 2018
صفحه اصلی معرفی پژوهشکده تماس با ما پیوندها RSS  
کد مطلب :   1912 تاریخ انتشار: 
سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶
- 09:49 تاریخ آخرین ویرایش :
  1396/06/14
بازدید:   7  
 
تفاوت خدمات سلامتکده‌های طب سنتی با عطاری‌ها
تفاوت خدمات سلامتکده‌های طب سنتی با عطاری‌ها
مسئول فنی سلامتکده طب سنتی وزارت بهداشت گفت: در سلامتکده‌های طب سنتی، مسئول فنی داروخانه‌ها یک داروساز سنتی است و داروهای عرضه‌شده در سلامتکده‌های طب سنتی حتماً در بسته‌بندی‌های بهداشتی ارائه می‌شود و مانند عطاری‌ها به‌صورت فله و در گونی قرار ندارد.

به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، مامک هاشمی در حاشیه افتتاح سلامتکده طب سنتی با حضور وزیر بهداشت، اظهار داشت: پیش از راه‌اندازی این مرکز، خدمات طب سنتی در دانشگاه علوم پزشکی همدان در قالب یک کلینیک ویژه طب سنتی به مردم ارائه می‌شد و با راه‌اندازی این سلامتکده، امکانات درمانی و ظرفیت ارائه خدمات، گسترش می‌یابد.

وی تصریح کرد: در سلامتکده طب سنتی بدیع الحکما، تمامی خدماتی که بسته درمانی طب سنتی قرار دارد که شامل توصیه‌های تغذیه و اصلاح سبک زندگی، داروهای سنتی و گیاهی، اعمال یداوی مانند حجامت، بادکش، زالو و ماساژ است، به مردم ارائه می‌شود.

این متخصص طب سنتی با اشاره به اضافه شدن تعرفه‌های طب سنتی در کتاب ارزش نسبی خدمات، گفت: خدمات طب سنتی بر اساس تعرفه‌های مصوب ارائه می‌شود اما متأسفانه این خدمات در کشور، تحت پوشش بیمه قرار ندارد.

هاشمی اظهار داشت: ممکن است مراکز خصوصی ارائه خدمات طب سنتی، تعرفه‌های مصوب را رعایت نکنند و خارج از تعرفه کار کنند اما در سلامتکده‌های طب سنتی، مسئول فنی داروخانه‌ها، یک داروساز سنتی است و داروهای عرضه‌شده در سلامتکده‌های طب سنتی، حتماً در بسته‌بندی‌های بهداشتی ارائه می‌شود و مانند عطاری‌ها به‌صورت فله و در گونی قرار ندارد.

مسئول فنی سلامتکده طب سنتی بدیع الحکمای همدان گفت: این مرکز به‌عنوان نخستین سلامتکده دانشگاه علوم پزشکی همدان و منطقه غرب کشور شناخته می‌شود و در مکانی واقع شده که محل زندگی و فعالیت یکی از طبیبان قدیمی همدان بوده است.

وی ادامه داد: داروهایی که در سلامتکده‌های طب سنتی ارائه می‌شوند، مجوز تولید گرفته و در شرایط بهداشتی تهیه شده‌اند، حتی عرقیاتی که عرضه می‌شود، پاستوریزه و دارای نشان سیب سبز است و با عرقیاتی که به‌صورت فله و لیتری به فروش می‌رسد، متفاوت است.

منبع : خبرگزاری تسنیم
نویسنده خبر : پژوهشکده اسلام و سلامت پایدار
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
کد امنیتی :
تولید مجدد